Küçük tığ işi Sepet Yapılışı

Küçük tığ işi Sepet Yapılışı

Tığ işi sepetler ev içindeki küçük dağınıklıkları topluyor. Mücevher kutusu yapabilirsiniz. Kızların toka saklama sepeti olabilir. Dikiş dikenler tığ işi örgü sepete bayılacak, düğme , iğne makas ne varsa içinde muhafaza edebilirsiniz.

Örgü sepeti farklı renklerle yapıp renk kombinleri oluşturabilirsiniz. Daha büyük boyutlarda yapabilirsiniz. Siz de anlatımdaki artışları takip ederek daha büyük bir tığ işi sepet örmek istiyorsanız daha fazla arttırma yapın o şekilde örgüyü tammalayın. Burada fikir var gelişimi size kalmış. Kolay gelsin

 

 

9 yada 10 numra tığ , ve çok kalın ip ile yapacağız.

1. tur: Sihirli halka için 6 sık iğne yapın. Son sık iğne üzerine işaret ayracı koun (6 sık iğne)

2. tur: Her sık iğneye 2 sık iğne yapın. (12 sık iğne)

3. tur: * 2 sık iğne, 1 sık iğne * sıra sonuna kadar tekrar  (18 sık iğne)

4. tur: 1. ilmek sık iğne, sonra  * 2 sık iğne, 1 sık iğne, 1 sık iğne* sıra sonuna kadar devam. (24 sık iğne)

5. tur: 2 sık iğne ilk ilmeğe, sonraki 3 ilmeğe 1 sık iğne yapın. * 2 sık iğne 1 ilmeğe, 1 si, 1 si, 1 si* sıra sonuna kadar tekrar (30 sık iğne)

6. tur: her ilmeğe 1 sık iğne yapın , arka ilmeklerden örün. (30 sık iğne)

sıra 7-11: Her sık iğneye 1 sık iğne . (30 sık iğne)

12. Tur: 5 sık iğne yap her ilmeğe 1 adet, 6 zincir çek, 5 sık iğne örmeden atla 6. sık iğneye bat. sık iğne yap. sonra 9 ilmeğe her ilmeğe 1 sık iğne yap. 6 zincir çek 5 sık iğne örmeden atla 6. ya bat sık iğne yap. sonra her ilmeğe 1 sık iğne ile sırayı bitir.

13. sıra : 5 sık iğne , 6 zincire 6 sık iğne yapıyoruz. sonra her ilmeğe 1 sık iğne 10 adet, sonra 6 zincire 6 sık iğne sonraki 5 ilmeğe sık iğne her ilmeğpe 1 adet.

bitirmek için her ilmeğe 1 sık iğne yapabilir yada kaydırma ile ipi kaydırabilirsiniz. 1 sıra o şekilde yapabilirsini,z ve bitirin.

seopet kullanıma hazır.

 

 

Bir cevap yazın