Kumaşla Örgü Tulum Yapılışı

Kumaşla Örgü Tulum Yapılışı

Daha önce sizlerle kumaşla örgü kız çocuk elbise modeli anlatımında bulunmuştuk. Şimdi aynı teknikle tulum dikiyoruz. Sizlerde kendi kızlarınız için dikebilirsiniz. Evde dikiş için modeller arayanlar için oldukça güzel bir model. Evde dikiş dikme ile ilgilenenler hemen yapabilirler.

Model yaz için uygun. Ama kış için kollar uzun örgü , kalın kışlık bir kumaşla dikebilirsiniz. Tulum dikmek istiyorum diyorsanız ve örgü ile birleştirmek istiyorsanız güzel bir model. Örgü ve kumaşı birleştirerek kızlarınız için çok güzel kıyafetler dikebilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Kumaşla Örgü Tulum Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Pamuklu kumaş
  • Pamuklu iplik
  • Şiş
  • Makas
  • Dikiş makinesi

Modelin ayrıntılı olarak yapılışı yok. Sizlere model olarak paylaşıyoruz. Yapacağınız tulum modellerinde sizlere fikir vermesi için. Örgü kısmını örmek istediğiniz bedene göre ayarlayabilirsiniz. Örgü kısmını fotoğraftaki gibi örüyoruz. Önler, kollar ve arka parça. Önler için 35 ilmek ile başlıyoruz. 3 cm haraşo örgü modeli ördükten sonra kenar kısımlardan 2 ilmek birlikte örerek kesiyoruz.  Arka için  için 60 ilmek örüp ön gibi yapıyoruz. Kollar için 40 ilmek ile başlıyoruz.

Şimdi tulumun bir bacak kısmının ölçülerini görelim. Ve kumaştan iki parça keselim ve dikmeye başlayalım.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın