Kürklü Saç Örgü Boyunluk Yapılışı

 

Kürklü Saç Örgü Boyunluk Yapılışı

Kürklü Boyunluk yapılışı anlatacağız. Saç örgü modeli boyunluk yapıyoruz ve bunun kenarına hazır satılan kürk kumaş dikiyoruz. Çok şık örgü boyunluk yapmış oluyoruz. İster hediye edin ister kullanın.

Pirinç örgü tekniği anlatımı şema ile aşağıda verilmiştir. Saç örgü ya da burgu örgü tekniği zaten bir çok konuda anlattık nasıl yapıldığını sitemiz de de örgü teknikleri kategorisinde bulunmaktadır.

Kürklü Örgü Boyunluk Yapımı için Malzemeler

  • Alize Burcum Klasik
  • 5 mm şiş
  • Küçük tilki kürkü

Modelin şemalarını paylaşmak istiyorum öncelikle sizlerle. Pirinç örgü modelinin ve saç örgü modelinin şeması. Daha önce ayrıntılı yapılışını birçok örgümüzde vermiştik.

 

İki modelin yapılışı da çok kolay. Şimdi sizlere pirinç örgü modelinin şemasını yayınlayacağız. Nasıl yapıldığını şemadan ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.

Modelimize 61 ilmek ile başlıyoruz. Örgünün her iki kenarına ve orta kısmına pirinç örgü modeli yerleştiriyoruz. Sayıları size kalmış istediğiniz gibi ayarlayarak yerleştirebilirsiniz.

Bu şekilde örnekleri yerleştirdikten sonra 70 cm yükseklikte örmeye devam ediyoruz. Örgüyü bitirdiğimizde kenar kısımlarını karşılıklı olarak dikiyoruz. Aldığımız kürkü 1 cm genişliğinde şerit halinde kesiyoruz. Ve boyunluğun dairesel kısımlarına alta ve üste dikiyoruz

Tüm işlem bu kadar. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın