Matematik Problemler İçin Notlar Kısa Yollar Püf Noktaları

Merhaba, problemler matematik dersi için en sorunlu konudur. Problemler farklı farklı konularda olabilir.

Matematik dersi en baştan itibaren sıkı tutulması gereken derslerden biridir. Artık ülkemizde tüm dersler için sarmal yöntem uygulanıyor.

Yani konunun temeli bir sene anlatılıp ayrıntıları diğer sene anlatılıyor. Basit başlangıç kısmını anlamaz iseniz ilerisini çözmenize imkan yok.

Eskiden geometriyi çoook eskiden görürdük . Üniversite sınavına yakın. Oysaki artık öyle değil. İlkokul 2. sınıftan itibaren var.

4.sınıfta açıları öğreniyorlar. Açılar dediysem hemen derecelerini kurallarını değil. Doğru nedir , ışın nedir den başlıyor, açı çeşitleri isimleri , geometrik şekiller.. Özellikleri isimleri.. gibi..

Bu nedenle eğer bir konuyu yapamıyorsanız en eski yıllara dönüp çalışmanız akıllıca olur.

Hatırlıyorum lise yıllarında matematik dersinde , önce doğru nedir ışın nedir, sonra açı nedir , açı çeşitleri , özellikleri diğer hafta açılarla ilgili işlemler. Sonra da üniversite sınavında profesyonelce soruları çözmemiz beklenirdi.

Her hafta yeni bir özelliğini öğrendiğimiz bir konuda nasıl hakim olacaktık ki .. Şimdiki yöntem çok daha iyi.Eskiden sınıfta 5-6 çalışkan olurdu en fazla.

Şimdi çocukların sınıflarına bakıyorum başarı yarı yarıya kadar yükselmiş. Anlamayan çözemeyen çocuk ya kendisi ya da ailesi ilgisiz. Ya da sağlıksal sorunu var.

Gelelim belgelere , problemlerle ilgili sorularda karşılaşılan cümlelerin ne demek istediği hakkında bilgiler veriyor bu kağıtlar.

Bir cevap yazın