Okul Öncesi Etkinlik Artık Materyallerden Robot Yapılışı

Okul Öncesi Etkinlik Artık Materyallerden Robot Yapılışı

Merhabalar, okul öncesi yaş grubuna dahil olan çocuklarınız varsa çok eğlenerek az masrafla güzel bir oyuncak yapabilirsiniz onlarla birlikte. Bu etkinlik artık materyallerden robot yapma, çocuğunuza makas vererek el kaslarını çalıştırmalısınız.

el kaslarını çalıştırmak neden önemli derseniz; kalem tutuşunu çok etkiliyormuş. Öğretmenlerin önerdiği tek şey kalem ver eline çizsin karalasın, makas ver kessin, 4 yaşından sonra kalemle düz çizgi, yatay çizgi çalışmaları, daire çizme çalışmaları bunlar yazmayı öğrenirken çok kolaylaştırıyormuş işini çocuğun.

yine daldım derinlere anlatıyorum 🙂

dsc_0001

resim kağıdına resim yaptırdım şekiller .. dedim ya daire,üçgen , kare maksat çizsinler 😉 pantolonu oldu bacaklara sardık yapıştırdık o resim kağıtlarını.

robot yaptık toplanıp. kestiler yapıştırdılar boyadılar karaladılar ve seçim yaptılar dizayn ettiler..  her şeyden biraz yaptık yani.. faydalı bir etkinlik kesinlikle tavsiye ediyorum.

cips kutuları bacakları oldu, oyun hamuru kutusu kulakları, hamur kutusu burnu, düğmelerden gülen ağız yaptık, saç istemediler 🙂 robotun saçı olmazmış ! Aa ! 🙂

gözler süt şişesinin kapağından yapıldı..kollar tuvalet kağıdı rulosundan el işi kağıdı ile kaplandı.

Bir cevap yazın