Örgü Bayan Kovboy Hırka Yapımı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız.

Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

 

Özellikle gençlerin ve genç giyimi seven kadınların tercih edeceği bir hırka. Salaş kesimleri ve saçakları kovboy havası katmış. Son yıllarda çok moda olan yırtık kot pantolon üzerinde çok hoş bir görüntü kazanabilir

Bu hırka pamuk karışımlı iple örüldüğünden her mevsim kullanılabilir.

Malzemeler: 500 gr pamuklu ip

4,5 numara örgü şişi,

3,5 numara örgü tığı (saçakları bağlamak için)

Yapılışı: Arka: Yaka kısmından 49 ilmekle başlanır.24 ilmek düz, 1 dolayarak arttırma, 1 düz, 1 dolayarak arttırma, 24 düz şeklinde model kurulur. Arkayı örerken tüm ilmekler ters örülür. Her 10 sırada 1 ajur örneği uygulanır.(Düz örgü örerek 2 ilmeği birlikte örüyor, 1 dolama yapıyoruz.) Genişlik beden genişliğimize ulaştığında her ön sırada yaptığımız arttırma işlemini her 10 sırada bir yapıyoruz. İstediğimiz uzunluğa ulaştığında 2 sıra haraşo örüp tüm ilmekleri bir defada kesiyoruz.

Önler: 100 ilmek başlanır. 2 sıra haraşo örüp düz örgüye geçilir. 10 sırada bir ajur örneği uygulanır. Örgü boyu baştan itibaren 30 cm olduğunda tüm ilmekler bir defada kesilir. Diğer ön de aynı şekilde örülür.

Kollar: 75 ilmekle başlanır. 2 sıra haraşo ördükten sonra ilk 2 ilmek birlikte örülerek kesilir, 35 ilmek düz, 1 dolama 1 düz 35 ilmek düz, son 2 ilmek birlikte örülerek örnek kurulur. (Ortadaki arttırma ile balık sırtı görüntüyü elde ediyoruz. Kenarlardan eksilterek her sırada artmasını engelliyoruz.) 10 sırada 1 kenarlardaki kesme işlemini yapmıyoruz  (kol artışı) ve ajur örneğini uyguluyoruz.

Tüm parçaları sabitleyip, nemlendiriyoruz.  Yan ve kol dikişlerini dikiyoruz.Saçaklarını bağlıyoruz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

sitemizde bulabileceğiniz konu başlıkları : (kategoriler)

  • Amigurumi,  Battaniye Modelleri ve Yapılışları, Bayan Örgü Modelleri Ve Yapılışları, Örgü Panço Modelleri ve yapılışları, örgü çorap yapılışı, örgü bot patik yapılışı, örgü babet patik yapılışı, Bebek örgüleri,örgü bebek battaniyesi yapılışı, tığ işi bebek battaniyesi modelleri, tığ işi battaniye yapılışı, örgü Bebek Yelek yapılışı ve Modelleri ,  Dantel Modelleri ve Yapılışları, Dekoratif Örgü Modelleri ve Yapılışları, Dikiş & Nakış Modeller ve Yapılışları, Elişi örgüleri, Erkek Örgü Modelleri ve Yapılışları, Etamin Şemaları ve Yapılışları, Havlu Kenarı Modelleri ve Yapılışları, İğne Oyası Modelleri ve Yapılışları, Lif Modelleri ve Yapılışları, Örgü Modelleri Yapılışları ( Örgü Teknikleri), Tunus İşi Örgü Modelleri ve Yapılışları

Bir cevap yazın