Örgü Bebek Hırkası Yapılışı Anlatımı

Örgü Bebek Hırkası Yapılışı Anlatımı 1 yaş için uygundur.

Örgü bebek hırkası yapılışını paylaşacağız. Gerekli olan malzemeler herhangi bir bebe yünü ve 4 numara şiş , 1 adet de düğme. Yapacak olanlara kolay gelsin. Kolay model bebek hırkası yapılışı tarifidir. 1 yaş içindir büyütmek için 10 ilmek koyun üstüne 2-3 yaş olur.

koldan başlıyoruz örmeye 42 ilmek atıp başlıyoruz. 35 sıra haraşo örüyoruz. 35 sıra sonra 27 ilmek sağ ve soldan ekliyoruz. püf noktası başladığımız yer koluydu orası haraşo örgü olacak arttırma yaptığımız yeri ters örgü öreceğiz arkadan düz olacak.

 

27 sıra arttırmadan sonra 17 sıra(haraşo dişi) daha örüyoruz.

 

yaka kesimine geldik. yaka için 9 ilmek kesiyoruz. 12 sıra daha örüyoruz sağda arttırma yaptığımız yeri ( ön kısım oluyor orası). 12 sıra örüp kesiyoruz bitiriyoruz.

 

 

arka için 17 sıra daha örüyoruz. sonra başka bir şişe 40 adet ilmek atıyoruz 27 ilmek ters , 13 ilmek haraşo olarak örülecek ( diğer ön tarafı yapıyoruz şu anda) yarı kısmına kadar 12 sıra örüyoruz. sonra şişimize yarı kısmını ördükten sonra şişimize 9 ilmek daha ekliyoruz arkanın kalan kısmı ile birleştiriyoruz örmeye  devam ediyoruz.

9 ilmek arttırıp tüm ilmekleri birleştiriyoruz ve geri kalan arka kısmı örüyoruz. ve sağdan ve soldan 27 ilmek kesip tekrar 35 diş kol için haraşo örüyoruz.

Kolay gelsin.

 

Bir cevap yazın