Örgü Bebek Jile Yapılışı

Örgü Bebek Jile Yapılışı

Bebeklere askılı elbiseler çok yakışıyor. Rengarenk model model bebek jile modelleri ve yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bu da onlardan biri. Çok güzel ve basit bir model. Lif ipini iki kat yapıp yani çift kat ip ile yapılıyor.

 

2 parça olarakyapıyoruz. lif ipini çift kat kullanıyoruz. Ön ve arka 60 ilmek ile başlayın. 4 sıra pembe ile ördükten sonra diğer renkteki iplerle 1 er sıra örelim, 2 sıra daha pembeyle ördükden sonra yanlardan her dönüşte 1 er ilmek keserek 3 parmak boyu daha örelim. 10-12 cm kesinti yapmadan ördükden sonra koltuk kısmını başlıyoruz. 14 sıra koltuk oyuntusundan sonra (koltuk kısımlarını yapmak için her iki yandanda 5-6-7 ilmek eni ne kadar olsun istiyorsanız o kadar sayıda birkerede şişe ilmek ekliyorsunuz.

örerken hep düz taraflarda şişe eklediğiniz ilk ilmekle örgüden bir ilmeği birlikte örüyorsunuz,bikaç sıra sonra zaten oyuntu oluşmaya başlar bu jilede 14 oyuntu var. 6 ilmek sağ 6 ilmekde sol oyuntular haroşa olarak devam edip ortası düz olarak 8 cm daha örüyoruz.yine renkli iplerle 1 er sıra örüp 2 sırada pembe örüp haroşaya geçiyoruz.1 sıra haroşa ördükden sonra ilmek sayısını ikiye bölüp ayrı ayrı ortadan 1 er ilmek kesmek kaydıyla 8 ilmek kalana kadar örüp kesiyoruz.diğer tarfıda aynı şekilde örelim

Kolay gelsin herkese.

 

Bir cevap yazın