Örgü Bebek Salopet Nasıl Yapılır?

Örgü Bebek Salopet Nasıl Yapılır?

Bebek salopeti nasıl örülür? Örgü bebek kostümleri fotoğraf çekimlerinin vazgeçilmezleri arasında. Sizinle ikiz bebekler için yaptığım örgü salopetleri paylaşacagım.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

 

Kilodunu 85 zincir çekerek başlıyorum. Sonrasında toplam 80 trabzan olacak. 3 sıra bu sekilde öruyorum. Daha sonra yanlarda 15’er trabzan eksiltip 3 sıra ördükden sonra her sırada başlarda 1’er trabzan eksilterek toplamda 25 trabzan olana kadar örüyorum. 25 tranzan olunca bu şekilde 7 sıra örüp sonrasında başlarda 1’er defa olmak koşulu ile 3 kez her iki baştan arttırıyorum. Kıvırıp ortaladığımda bitiriyorum.

Şapkası icin de 10 sık iğne ile başlayıp bir üst sırada 2’şer batarak arttırıyorum. Bir sonraki sırada 1 çift 1 tek, daha sonra 1 çift 2 tek, sonra 1 çift 3 tek olrak 11 cm olana kadar arttırıyorum. Bu ölçü 0-3 ay için.
11 cm’den sonra arttırmadan düz trabzan örgüme devam ediyorum. Bitiminde şapkayı ortalayıp kulak hizasından ilmek çıkartırıp sık igne olarak kasket bölümünü örüyorum. Askılar ve papyon da düz tranzan olarak örülüyor. İnceliği kalınlığı sizin tercihinize kalmış. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Şimiden kolay gelsin.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın