Örgü Bebek Tulumu Yapılışı (kolay)

Örgü Bebek Tulumu Yapılışı yapılışı, Örgü Bebek Tulumu Yapılışı nasıl yapılır

oldukça güzel model Örgü Bebek Tulumu Yapılışı yapılışı oldukça şık ve oldukça kolay bir örgü modeli olan Örgü Bebek Tulumu Yapılışı yapılışı tarifini sizlere resimli olarak oldukça kolay bir şekilde anlatıyorum, yapan arkadaşlarımın şimdiden ellerine sağlık ve Örgü Bebek Tulumu Yapılışı yapılışı na ilgi duyan arkadaşlarıma kolay gelsin.

Sitemizde Örgü Bebek Tulumu Yapılışı nasıl yapılır konusunun dışında farklı örgü modelleri ve örgü modelleri yapılışları için arama yaparak değişik örgü modellerimizdende fayda sağlayabilirsiniz

Örgü Bebek Tulumu Yapılışı Resimli

İp olarak pamuklu, yünlü iplikler tercih edebilirsiniz. Bebe yünleri kullanabilirsiniz. Şiş olarak aldığınız ipe uygun şiş numaraları kullanabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum genelde. Üzerinde yazan bilgilere göre şiş tercih ediyorum. Modelde kalın bir iplik kullanılmış. yarnart alaska çevrenizde bulabilirseniz bu ip ile örebilirsiniz. Yoksa türevi bir iplik kullanabilirsiniz. Ve 7-8 mm şiş kullanabilirsiniz.

Model 6 aylık bir çocuk için uygundur. Siz ilmek sayılarını artırarak daha büyük çocu horaşa örgü modeli örüyoruz. 25 cm modelli kısımdan örüyoruz. Model olarak istediğiniz örneği koyabilirsiniz. Anlattığımız modelde ön sıra 2 düz 2 ters olarak örülmüş, arka sıra ise tam tersi 2 ters 2 düz olarak örülmüş. Örgünün aşağıda fotoğrafta gördüğünüz gibi azaltma yapıyoruz. 4 ilmek azaltıyoruz. 40 ilmeğimiz kaldı. Kalan ilmeklerle aynı modeli kurarak 10 cm daha örüyoruz. Örünün boyu 55 cm olduktan sonra kol için artırma yapıyoruz. Önce 4 ilmek artırma yapıyoruz. Birkaç tur örüp 6 ilmek daha artırma yapıyoruz. Toplamda 60 ilmeğimiz oldu. Şimdi kol kısmını örüyoruz. Toplamda 70 cm olduktan sonra kol kısmının bir tarafından devam ediyoruz.  Arka kısmı ve kolları ördük. Sol ön ile devam ediyoruz. Ön kısmı yaparken boyun kısmından artırma , kol kısmından kesme işlemi yapıyoruz. Sol ön kısmı yaparken düğmeler için ilik de yapıyoruz.

Haraşo örüp bitiriyoruz. Ve aynı şekilde sağ önü örüyoruz. Şapka için 52 ilmek ile başlıyoruz. 6 cm haraşo örüyoruz. Daha sonra modeli kurmaya başlıyoruz. Her 4 satırda bir kenar kısımlardan kesme yapıyoruz. Orta kısımda 14 ilmek kalacak. Bu 14 ilmeği 3-4 sıra örüp bitiriyoruz. Ve battaniyeye dikiyoruz.

Kol manşetleri için kollardan ilmek çıkartıp 5-6 cm haraşo örüyoruz. Artık kullanıma hazır.

Bir cevap yazın