Örgü Çanta Yapılışı Wayuu çanta

Örgü Çanta Yapılışı Wayuu çanta

Angelina Jolie çantası yapılışı. Bu çantadan onun da varmış Bizim neyimiz eksik 🙂 Tunç marka keçeleşmeyen kalın bir ip aldım.(Yaklaşık üç yumak kullandım ben.)Başladım örmeye.İp kalın ve tığım ince olunca tam istediğim gibi sıkı dokulu bir çanta oldu ama özellikle nohutlarını yapmak bileğimi çok yordu..

Çantayı bitirdikten sonra içini evde kullanmadığım bir penye ile kapladım,hayalet iplikle çantaya diktim.Sapları trabzan ile yaptığım şeritlerle çantama tutturdum,gayet sağlam oldular..

Çantaya tabanından başladım.12 zincir çekip 14 sık iğne ile başladım her sıra başında birer sık iğne artırarak 18 sık iğne olunca düz devam ettim.İstediğim taban boyuna ulaşınca baştaki işlemi tersten uyguladım,ilmekleri sıra başlarında eksilterek 14 sık iğneye indirdim.

Ardından 1 zincir ile üst sıraya geçerek tabanın çevresini sık iğne ile dönüyoruz.Başa gelince örgüyü ters çevirip sık iğne ile devam ediyoruz.Yani bir sıra içten,bir sıra dıştan sık iğne örüyoruz. Çantanın tomurcuklarını popcorn battaniyedeki gibi yapıyoruz. kalın bir ip kullandığımız için bu şekilde kabarık duracaktır.

Bu arada Gerard Darel imzası taşıyan bu çanta modelinin orjinalinin fiyatı 449 TL!

 

Bir cevap yazın