Örgü Cepken Yelek Yapımı

Cepken kesimli yeleğin yapım aşamaları şöyle;

Cepken yelek bebek yelek modelleri arasında şık  ve beğenilen bir model. Yapılışı biraz uğraştırıcı oluyor ama çok da zor bir model değil. Kolay bebek yelek modelleri yapılışları sitemizde mevcut. Kolay bebek hırka yapılışı, kolay bebek süveter yapılışı farklı süveter modelleri, s,temizde vardır. İlgili kategori başlıklarına tıklarsanız içlerinde örgü modelleri ve yapılışlarını bulabilirsiniz. Farklı örgü modelli bebek yelek modelleri, ve bunun gibi farklı örgü modelleri ve yapılışları bulunmaktadır.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

100 gr ana renk bebe ipi, 50’şer gr 2 renk diğer ipler. 3,5 numara örgü şişi.

Sağ ön:1- 61 ilmek atılıp 5 sıra haraşo örülür. Her 2 sırada 1 renk değiştirilir.

2-Kenar bandı ana renk ile için (yaka boyunca devam edecek) 6 ilmek haraşo, diğer renk ile 26 ilmek düz örgü, 3 ilmek birlikte örerek kesilir, 26 ilmek düz örgü örülür. Örneğimiz kuruldu. 11 defa bu şekilde her ön sırada eksiltme yapılır.

3-39 ilmek üzerinden 8 sıra daha düz örgü örülür.

4- Kol bandı için 11 ilmek haraşo 5 sıra devam eder. Aynı zamanda yaka için 4 sırada 1 yaka bandının iç kısmından eksiltme yapılır.

5- Kol altı için 5 ilmek kesilir, 6 ilmek kol kenarı olarak devam eder. Şişimizde toplam 21 ilmek kalıncaya kadar bu şekilde devam eder. Omuzlardaki ilmekler bir defada kesilir.

6- Yaka için ayrılan 6 ilmek arka ortasına kadar bant olarak devam eder.

Sol ön: Sağ tarafın simetriği olarak örülür. Yaka bandı arka yaka ortasına kadar devam ettirilir.

Arka: 66 ilmek başlanır. 5 sıra ana renk ile haraşo ördükten sonra 2 sırada bir renk değiştirilir. Kol bantları ana renk ile örülür. Önlere göre örülür.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

sitemizde bulabileceğiniz konu başlıkları : (kategoriler)

  • Amigurumi,  Battaniye Modelleri ve Yapılışları, Bayan Örgü Modelleri Ve Yapılışları, Örgü Panço Modelleri ve yapılışları, örgü çorap yapılışı, örgü bot patik yapılışı, örgü babet patik yapılışı, Bebek örgüleri,örgü bebek battaniyesi yapılışı, tığ işi bebek battaniyesi modelleri, tığ işi battaniye yapılışı, örgü Bebek Yelek yapılışı ve Modelleri ,  Dantel Modelleri ve Yapılışları, Dekoratif Örgü Modelleri ve Yapılışları, Dikiş & Nakış Modeller ve Yapılışları, Elişi örgüleri, Erkek Örgü Modelleri ve Yapılışları, Etamin Şemaları ve Yapılışları, Havlu Kenarı Modelleri ve Yapılışları, İğne Oyası Modelleri ve Yapılışları, Lif Modelleri ve Yapılışları, Örgü Modelleri Yapılışları ( Örgü Teknikleri), Tunus İşi Örgü Modelleri ve Yapılışları

Bir cevap yazın