Örgü Channel Yeni Model Bayan Hirka Yapımı

Her kadının gardırobunda bulunması gereken bir tarzdır bu ceketler. Resmi toplantılarda, nikah törenlerinde ve daha bir çok yerde giyilebilir. Altına giyeceğimiz kumaş düz kesim diz boyu eteklerle olduğu gibi kumaş klasik pantolonlarla da çok şık ve uygun bir kıyafet yaratmış oluruz. Siyah-beyaz uyumu tabi ki vazgeçilmez ama diğer renklerin kombinasyonları da çok güzel olur. Mesela kırmızı-siyah, siyah-gri, kahverengi-krem, yeşil-krem gibi.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz

siyah ve beyaz renklerinde olan bu ceketi örgü şişi kullanarak ördü. Aşağıdaki resimlerde farklı yapılış şekillerine örnekler bulacaksınız.

Örgü Chanel Ceketin ilmek ilmek yapım aşamaları:

300 gr Beyaz

400 gr Siyah örgü ipi.

Kullanılan ipin özellikleri:

%25 yün, % 75 Premium akrilik

100 gr ve 120 mt lik yumaklar.

Ölçüler 40 beden için uygundur.

Her rengi 2 sıra örüp, değiştiriyoruz.
1. sıra: Siyah renk ile  * 2 düz,1 ilmek örmeden al*dan tekrar,2 düz
2. sıra: Ters ilmekler ters , önceki sırada örmeden alınan ilmekleri düz olarak örelim.
3. sıra: Beyaz renk ile sol şişimizdeki ilmeklerden ters olan ilmekten bir önceki ilmeği örmeden alarak sırayı birinci sıra gibi tamamlayalım.
4. sıra : 2.sıra gibi siyah ilmekleri düz örelim.

SAĞ ÖN : 2 parça ( sağ – sol ) 6 numaralı şiş ve siyah renk ile 38 ilmek atalım. Ve deseni 1.sıradan itibaren uygulayarak 33 cm örelim. Kol kesimini yapalım. Sol taraftan ( sağ parça için ) sırasıyla her sırada 3-2-1-1 olmak üzere toplam 7 ilmek keserek devam edelim.
örgü boyu 43 cm olduğunda yaka kesimi için sağ taraftan sırasıyla her sırada 7-4-2-0-2-1 olmak üzere 16 ilmek keselim. Örgü boyu 50 cm olduğunda ise kalan 14 omuz ilmeğini bir defada keserek bitirelim.

SOL ÖN : Sağ önün simetriği olarak örüyoruz.

ARKA: 6 numaralı şiş ve siyah renk ip ile 71 ilmek başlayalım ve deseni 1.sıradan itibaren uygulayarak 33 cm ördükten sonra kol evleri kesimini uygulayalım. Her sırada sırasıyla 3-2-1 olmak üzere her iki yandan toplam 6 ilmek keselim. Toplam örgü boyu 48 cm olduğunda arka yaka oyuğu için ortadaki 25 ilmeği keselim. Örgüyü ikiye ayırarak kesme işlemine devam edelim. Boynun iç yanlarından her iki taraftan da 1-1-1 olmak üzere toplam 3 er ilmek keselim. Omuzlarda kalan 14 er ilmeği bir defada keserek bitirelim.

KOL:6 numaralı şiş ve kahve ile 41 ilmek başlayalım. Ve deseni birinci sıradan itibaren uygulayarak 7 cm ördükten sonra arttırmalara başlayalım.7 cm de bir her iki yandan 1 er ilmek arttıralım. Toplam kol boyu 38 cm olduğunda eksiltmelere başlayalım. Her iki yandan 3-2-2-1-1-1-1…keselim. şişimizde 25 ilmek kaldığında 2-2-2 ilmek kesip son olan 13 ilmeği bir defada kesip bitirelim.

DİKİŞ: Yanları ve omuzları diktikten sonra kolları kapatarak bedene birleştirelim. 5 numaralı şiş ve siyah ip ile yaklaşık 240 cm biye örelim. Bu biyeyi yan dikişten başlayarak yaka, ön ve etek çevresine dikelim. Kollar için de aynı şekilde 24 cm biyeyi kol ağızlarına dikerek ceketi tamamlayalım.

BİYE: 5 numaralı şişe 6 ilmek atalım ve gereken boyda ilk ilmekleri de örerek devam edelim.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

sitemizde bulabileceğiniz konu başlıkları : (kategoriler)

  • Amigurumi,  Battaniye Modelleri ve Yapılışları, Bayan Örgü Modelleri Ve Yapılışları, Örgü Panço Modelleri ve yapılışları, örgü çorap yapılışı, örgü bot patik yapılışı, örgü babet patik yapılışı, Bebek örgüleri,örgü bebek battaniyesi yapılışı, tığ işi bebek battaniyesi modelleri, tığ işi battaniye yapılışı, örgü Bebek Yelek yapılışı ve Modelleri ,  Dantel Modelleri ve Yapılışları, Dekoratif Örgü Modelleri ve Yapılışları, Dikiş & Nakış Modeller ve Yapılışları, Elişi örgüleri, Erkek Örgü Modelleri ve Yapılışları, Etamin Şemaları ve Yapılışları, Havlu Kenarı Modelleri ve Yapılışları, İğne Oyası Modelleri ve Yapılışları, Lif Modelleri ve Yapılışları, Örgü Modelleri Yapılışları ( Örgü Teknikleri), Tunus İşi Örgü Modelleri ve Yapılışları

Bir cevap yazın