Örgü Çocuk Panço Yapımı

Örgü Çocuk Panço Yapımı

Pançoların çeşitli şekilleri vardır. Bu fotoğraftaki model yakadan başlanıyor. Arttırmalarla üçgen şeklini alıyor.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz

100 ilmek atarak başlanır. 2 düz 2 ters lastik örülür. Lastik örgüsü 5 cm olduğunda bir sıra haraşo örülür. (yakanın dönmesi için) Bir 5 cm daha örülür. 2 ilmek birlikte alıp bir ilmek dolayarak kordon geçirmek için delikler oluşturulur. Sonraki sırada 50 ilmeğe ip geçirip bekletilir. Diğer 50 ilmeğin 21 ilmeği düz örülür, 1 dolanır 1 örülür 6 ilmek saç örgüsü için kurulur, 1 dolanır 21 ilmek düz örülür. Arka sıraya geçildiğinde şişte 52 ilmek vardır. Arka sırayı arttırmadan aynı örülür. Ön sırada 22 ilmek düz örülür 1 dolanır 1 örülür, her 6 sırada 1 defa saç örgü bükümü yapılır. 1 dolanır 22 ilmek ilmek düz örülür. Şimdi şişte 54 ilmek var….İstediğimiz uzunluğa gelinceye kadar, her ön sırada bu arttırmalar tekrarlanır. Her 6 sırada bir 5 ilmek içeriden iki kenardan arttırma yapılır.  Tek sırada kesilir. Beklemekte olan ilmekler de aynı şekilde örülür.

Düz bir panço elde ettik. Bunu dilediğimiz gibi süsleyebiliriz artık. Saç örgülerin arasına açık ve koyu renk mor ip ile fiyonk yapabiliriz. Düz örgü yerine haraşo, çift pirinç, pirinç gibi başka örneklerle de örebiliriz. Ya da renk değişimleri ile çizgiler yapabiliriz. Üzerine cep, aplike, motif dikebiliriz. Hayal gücü sınırsız, örgü hayal gücünü ortaya çıkarmanın en güzel yolu…

Bu tür pançolar çok kullanışlı panço oluyor çocuk için de anne içinde.. Kafasından geçiriveriyoruz bitti gitti 🙂 Kuzenim nasıl bir panco istediğini bu şekilde anlatmıştı bana kafasından geçireyim uğraştırıcı olmasın 🙂 Buna bu şekil yaka yerine kapüşon da yapabilirsiniz. ya da bu şekil yaka yanına bere yaparsınız.

bebek panço modellerinde de bu şekilde çok rahat oluyor onlara kapüşonlu panço modellerini öneririm. Bebekler kulaklarından soğuk aldılar mı hemen hasta oluyorlar. Bir çocuk 2 yaşına kadar hatta 3 çok dikkat edilmeli bu konuda. kafası açık asla dışarı çıkarılmamalı. Zaten anneler dikkatli bu konuda.. Dışarıda rengarenk bere modelleri , farklı atkı ve değişik boyunluk modelleri görüyorum. Çok hoşuma gidiyor.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın