Örgü Kuzu Çanta Yapılışı

Daha önce amigurumi kuzu yapımı yapmıştık birlikte. Şimdi aynı teknikle örgü çanta modelleri yapıyoruz. Kuzu ile yapımı aynı teknikte. Popcorn ile yapıyoruz. Görünce kızlarınız için hemen yapmak isteyeceksiniz. Kızlarınız için yapmak isteyeceğiniz bir diğer tığ işi çanta modeli de gökkuşağı  örgü çanta yapımı. Çok renkli. Cıvıl cıvıl . Tıpkı çocuklarımızın dünyası gibi. Rengarenk.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Örgü Kuzu Çanta Yapımı

Malzemeler

  • Yün ağırlıklı bej ve krem ( beyazda olabilir) iplik
  • Pembe iplik
  • Tığ
  • Emniyetli göz
  • İğne
  • Makas

Çantanın bitmiş boyutları 20 cm uzunluğunda ve 17 cm genişliğinde. Hazırsa iplerimiz başlıyoruz. Çanta popcornlardan oluşuyor. Popcornları aşağıdaki videoda gösterildiği gibi yapıyoruz. O yüzden ayrıca yazılı olarak anlatım yapmadık.

1.tur : Sihirli halka içine 2 zincir ile başlayıp 7 tekli trabzan yapalım.

2.tur : Bu turda sıra sonuna kadar videoda gösterildiği gibi popcorn yapıyoruz. İlk ilmek içine önce tekli trabzan sonra popcorn. Tüm ilmeklere bu şekilde örüyoruz. ( 8 popcorn +8 tekli trabzan =16 )

3.tur : Her ilmek üzerin 2 sık iğne yapıyoruz ( 32)

4.tur : 2.turda olduğu gibi her ilmek içine önce tekli trabzan, sonra popcorn yapıyoruz. (16 popcorn + 16 tekli trabzan =32 )

5.tur : İlk ilmek içine aynı yere 2 sık iğne, sonraki 7 ilmek içine 1 sık iğne yapıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. ( 36)

6.tur : 2.turda olduğu gibi her ilmek içine önce tekli trabzan, sonra popcorn yapıyoruz. (18 popcorn + 18 tekli trabzan =36 )

7.tur : Her ilmek üzerine 1 sık iğne yapıyoruz. ( 36)

8-16. turlar : Bu turları 6. ve 7. turu tekrar ederek örüyoruz.

17. tur : Her ilmek üzerine 1 trabzan yapılım. Bu kısma ip geçireceğiz.

18 – 20. tur : Bu turları 6. ve 7. turu tekrar ederek örüyoruz

Çantamızı bitirdik. İpi için 85 zincir çekip üzerine tekli trabzan yapıyoruz. Ve trabzanların olduğu kısımdan geçiriyoruz.

Yüzü için ; sihirli halka içine 10 sık iğne yapıyoruz. Sonraki turda 1 ör 1 artır ile 15 sık iğne yapıyoruz. 3.turda 2 ör 1 artır ile 20 sık iğne yapıyoruz. 4.turda 3 ör 1 artır ile 25 sık iğne yapıyoruz. 5.turda 4 ör 1 artır ile 30 sık iğne yapıyoruz. Ve çanta üzerine dikiyoruz.

Kulaklar için ; 8 zincir çekelim. İlk turda sık iğne , 2. turda trabzan yaparak resimdeki gibi örüp çanta üzerine ekleyelim.

Ve çanta bitti . Çok güzel görünüyor.

Bu çantaya askı yapıp çocuklarınıza verebilirsiniz. Daha büyük yapıp bebeklerini saklayabilirler, kocaman yaparsanız örgü oyuncak saklama çantası yapabilirsiniz. Kız çocuk elbise çantası olarak da kullanabilirsiniz. Kız çocukları hayvan figürlü örgü çanta modellerini çok seviyorlar. Bu kuzulu örgü çantayı makyaj çantası da yapabiliriz. Çantamıza özel eşya çantası yapıp koyabiliriz. Dekoratif örgü sepet modellerinin içine banyoda sabun ve havlu konuluyor. Çocuklara ait banyo malzemelerini bu örgü popcorn çantayı yapıp koyabiliriz. Çocuklarımızın lifini ve sabununu koyabiliriz. Fikir burada örgü çanta yapılışını anlattık. Sizler eminim çok güzel yerlerde kullanacaksınız bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

 

Bir cevap yazın