Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır?

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır?

Kısaltmalar:

dc: ikili trabzan

Beyaz ipimizle 100 zincir çekelim. 4. zincire trabzan ile başlayalım. Sonraki her zincire bir trabzan yapalım. Son zincirin içine 5 trabzan yapalım. Üst kısmına aynı şekilde yine her bir zincire trabzan yapalım.

İpliğin rengini değiştirelim. Ayın şekilde trabzan yapalım. Köşelerde resimde görüldüğü gibi ilk sıraya 2 trabzan sonra 3 sonra yine 2 trabzan yapalım.

İpliğin rengini değiştirip aynı işlemi tekrar edelim. Köşelerde yine artırma yapıyoruz.  1. döngü içinde 2 dc, 2. döngüde 2 dc, 3. döngüde 2 dc, 4. döngü içinde 1 dc, 5. döngü içinde 2 dc, 6 döngü içinde 2 dc 1 dc 7. döngüde 2 DC şeklinde köşeyi tamamlıyoruz.

Tekrar beyaz ipliği alıp etrafına bir sıra dolanıyoruz. Köşelerde artırmaları unutmadan.1 döngüde 2 dc, 2. döngüde 1 dc, 3. döngüde 2 dc, 4. döngü içinde 1 dc, 5. döngü içinde 2 dc,sonraki 3 sırayı 1 dc olarak örelim, 9. döngü içinde 2 DC, 10 döngü içinde 1 DC, 11. döngü içinde 2 DC, 12. döngü içinde 1 DC, 13. döngüde 2 DC. olarak köşeleri tamamlayalım.

 

İpliğin rengini değiştirelim. Her sıraya 1 dc 1 zincir şeklinde köşeye kadar yapalım. Köşede 20 trabzan belirleyelim. 1 zincir çekip 2. trabzana batalım. 10 tane yuva olacak.

Şimdi beyaz ipliğe geçelim. Zincirlerin içine 1 trabzan yapalım. Köşelerde 3 trabzan yapalım. Aralarında 3 zincir çekelim.

Aynı işlemi farklı bir renk ile tekrar edelim.

Yine farklı bir renk ile resimde görüldüğü gibi aynı işlemi tekrar edelim. Yalnız köşelerde trabzan yapmayacağız yuva yapacağız. 14 yuva olacak.

Şimdi yine beyaz ip ile köşelere gelene kadar trabzan yapalım. Köşelerde yuvaların içine 3 trabzan yapıp aralarda 3 zincir çekelim.

Uzun olan parçamızı yarılayıp kenar kısmından sarı renk ile birleştirelim. Kenar oyası 1 sık iğne 1 zincir şeklinde örelim. Yuvarlak kısma gelinde zincirlerin içine aynı yuvaya sırası ile 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 1 ikili trabzan, 1 tekli trabzan ve 1 sık iğne şeklinde örelim. Örgü makyaj çantasının ön kısmına bir düğme dikelim.

Bu tığ işi örgü çanta kendiniz için özel veya anneler günü geldiğinde anneniz için özel bir hediye olacaktır.

 

galeri :

Bir cevap yazın