Örgü Parmak Kukla Yapılışı

Amigurumi parmak kukla yapılışı ile neşeli dakikalar sizleri ve çocuklarınızı bekliyor. Sizlerle daha önce paylaşmış olduğumuz amigurumi oyuncak modellerine de bakabilirsiniz. Amigurumi modelleri ve yapılışları sitemizde bulunmaktadır. Amigurumi bebek yapmayı bilmiyorsanız parmak kukla iyi bir başlangıç olabilir sizin için. Hangi ip ile yaptığınızın parmak kukla için bir önemi yok ama amigurumi de koton ipler ya da bambu tercih ediliyor tüylenme yapmayacak hangi ip olursa olsun kullanabilirsiniz. Örgü bebekler çocuklarla zaman geçirmek için ve onlara hediye etmek için çok iyi bir hediye örneği.

Amigurumi Parmak Kukla Tarifi

Farklı renklerde örgü ipliği, tığ, oyuncak gözü, makas. Malzemelerimizi hazırladıktan sonra başlayabiliriz.

  • 6’lı sihirli halka
  • Her sırada arttıralım. 12 sık iğne olacak.
  • 1 sık iğne , 1 arttır = 18 sık iğne
  • 2 sık iğne , 1 arttır = 24 sık iğne

6-21 sıralar arası 24 sık iğne örülecek. Satır sayasını isterseniz arttırabilirsiniz. Nasıl tercih ederseniz o şekilde yapabilirsiniz. Her parmağa bir tane ve farklı renklerle örgü parmak kukla yapabilirsiniz. amigurumi parmak kukla yapımı için şimdi de sıra suratlarını şekillendirmeye geldi. Elinizde ne varsa onunla yapın bu şekilde daha zevkli olur.

  • Daha sonra ördüğümüz bu parmak kuklalara gözlerini yapıştıralım. Ağızlarını, kaş ve gözlerini yapıp bitirelim. Hayal gücünüzle istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

İşte bu çok sevimli ve kolay parmak kukla yapımı ile çocuklarınıza birbirinden tatlı basit parmak kukla yapabilirsiniz. İstediğiniz gibi süsler hatta saç yapabilirsiniz amigurumi bebek saçı yapılışı gibi aynı şekilde saçlar yapabilirsiniz. Saçlı parmak kuklalar konuşurken saçları sallanacağı için hareket ve neşe katmış olursunuz.. Bonus saçlar ya da uzun saçlar yapabilirsiniz. Şimdi parmak kukla ile hikaye ve eğlence zamanı.. 

 

Bir cevap yazın