Papatya Motif Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır

Daha önce sizlere farklı bir papatya motifli bebek battaniyesi paylaşmıştık. Şimdi ona bir yenisini daha ekliyoruz. Önceki yazımıza ulaşmak isterseniz papatya motifli bebek battaniyesi başlığı altında bulabilirsiniz. Tığ işi bebek battaniyesini zevkle öreceksiniz. Biz mavi, sarı, yeşil, krem rengi koton iplik kullandık.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Papatya Motif ile Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Kolay tığ işi bebek battaniyesi için ilk önce sarı iplikle 6 zincir çekip halka oluşturuyoruz. İçine 12 sık iğne yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz ve sıra sonuna kadar ikili trabzan yapıyoruz. Toplamda 24 trabzan olacak. Renk değiştiriyoruz. Krem rengi ipe geçiyoruz. Krem rengi ipi sabitliyoruz. 7 zincir çekip 4. trabzanın üzerine batıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim. Toplam da 8 yuva olacak. Sonra bu yuvaların içine sıra ile sık iğne, tekli trabzan, 4 ikili trabzan, tekli trabzan, sık iğne sıra sonuna kadar aynı işleme devam ediyoruz.

Şimdi yeşil renkli ipliğe geçiyoruz. Krem rengi ile ördüğümüz yaprağın ortasından ipi sabitliyoruz. 3 zincir çekip yanına iki trabzan yapıyoruz. Yalnız son ilmekleri çekmiyoruz. Onları hep birlikte topluyoruz.3 zincir çekip yanına bir tane daha yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz ve diğer yaprağın tepesine batıyoruz. Yaptığımız işlemi köşelerde üçlü halini yapıyoruz.

Mavi renkli ipimize geçiyoruz. Aralarda 3 tane ikili trabzan 2 zincir çekiyoruz. Köşelerde ise aynı işlemi iki kez yapıyoruz. Arasında 3 zincir çekiyoruz. Bu şekilde 3 sıra örüp bitiriyoruz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın