Poşette Gökkuşağı Boyama Etkinliği

Çocuğum boyama yapsın ama elleri kirlenmesin diyorsanız ya da çok küçük bebeklerin bile rengarenk boyalarla bir şeyler yapabileceğini söylesem hemde organik boya ile evde  parmak boyası yaparak beraber eğlenebilirsiniz.. Parmak boyası günü aynı zamanda banyo günü olmak zorunda değil artık 🙂

Anlatacağımız yöntem ile etrafa dökülmüş , sıçramış ya da bilerek resim yapılmış boya lekeleri görmek mümkün değil … Şöyle ki boyaları kilitli poşetin içine koyuyoruz .. kaşıkla veee çocuklar poşete bastırarak elleriyle sürükleyerek resım yapıyorlar.. bebekler de bu görüntüyü çok seviyor. hatta bununla ilgili bir de video paylaşacağız sizlere.

Gökkuşağı Etkinlikleri Okul Öncesi

Malzemeler

  • 1 su bardağı un
  • 2 su bardağı su
  • Tuz

Bir tencereye tüm malzemeyi koyun ve kısık ateşte karıştırın. Pürüzsüz bir kıvam alana kadar karıştırın. Kıvamı ne çok sulu olacak. Nede çok katı. Bu karışımı gökkuşağı renkleri yapmak için 7 kaseye bölelim. Her kaseye elde etmek istediğiniz gıda boyası katıp karıştırın.

Şimdi bu karışımı kilitli poşetin içine 1 kaşık koyun ve ağzını iyice kapatın. Resme bakarak izlenecek yolu takip edebilirsiniz.

Şimdi oyun zamanı çocuğunuz keyifle bu güzel oyundan oynayabilir.

Çocuğunuz renkleri birbirine karıştıracaktır. Ama her hali ile güzel bir oyun.

Keyifle oynamaları için harika bir fikir.

 

Bir cevap yazın