Sık İğne ile Fıstıklı Bot Patik Yapılışı

Patik modelleri yapılışı anlatımları arasında güzel modelleri bulacaksınız sitemizde. Sık iğne ile yapılan fıstıklı bot patik modeli yapımı anlatımını da hem yazılı yapılışı kısaca anlatımını hem de videolu yapılışı anlatımını sunacağız. Güzel örgü modelleri ve farklı konu başlıklarımızla güzel bir site yapmaya faydalı bilgiler ile doldurmaya çalışıyoruz. Sizlerin de yaptıkları videolu anlatımlar var ise konuları paylaşabilirsiniz.

Sık iğne ile fıstıklı bot patik modeli yapılışı için ilk olarak 15 zincir çekip içine 13 adet trabzan yapalım.Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 50 olacak. Biraz göz kararı kadar trabzan yapalım. 1 zincir çekip 3.trabazanın başına trabzan yapalım aradaki boşluğa fıstık yaparak kapatalım. 1 zincir çekip 3.trabazanın başına trabzan yapalım aradaki boşluğa fıstık yaparak kapatalım. 1 zincir çekip 3.trabazanın başına trabzan yapalım aradaki boşluğa fıstık yaparak kapatalım. İstediğiniz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde sık iğne ile fıstıklı bot patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

Bir cevap yazın