Şık Kare Motif Battaniye Yapılışı

Kare Motifli Battaniye Nasıl Yapılır?

Modelin açıklamasını sizlere şemadan takip ederek anlatmaya çalışacağım. Çok şık kare motif battaniye yapılışı bu. Kırlent de yapabilirsiniz bu modelden. O da harika duruyor. Konumuzda örneği var.

 

 

1.tur : Sihirli halka yapalım. Halkanın içine 4 zincir çekip 1 trabzan yapalım. 12 yuva olacak şekilde 1 zincir 1 trabzan yapalım.

2.tur : Bir sonraki tura 2 zincir çekerek başlayalım. Yanına 1 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 2 zincir çekip bir sonraki yuvaya atlayalım ve 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edeli.

3.tur : İlk yuvanın içine sık iğne yapalım. 7 zincir çekip bir sonraki yuvaya sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip bir sonraki yuvaya batalım.3 zincir çekelim ve tekrar bir sonraki yuvaya batalım. 7 zincir çekip bir sonraki yuvaya sık iğne ile batalım. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim.

4.tur : 1 zincir çekip 7 zincirli yuvaya sık iğne ile batalım. Aynı yere 4 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 5 trabzan yapalım. Bir sonraki yuvaya sık iğne ile batalım. 5 zincir çekip bir sonraki yuvaya sık iğne ile batalım. Ve sıra sonuna katar aynı işlemleri tekrar edelim.

Modelin sizlere ilk 4 turun yapılışını aktardım. Kalan kısmı şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Şema hemen altta.

Şemayı takip ederek örgüyü bitirdikten sonra motifleri isterseniz dikebilirsiniz. İsterseniz karşılıklı sık iğne ile birleştirebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın