Telsiz Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler 2019

Merhaba , telsiz sınavını kazanan arkadaşların yapması gerekenleri kısaca kafanızı karıştırmadan anlatmaya çalışacağız. Telsiz her yerde lazım olabilecek bir iletişim aracı, ruhsat almanız gerekecek , harçları var bunları da bilmelisiniz. Öncelikle bu yoldan geçmiş birisi olarak başırılı bir sınavın ardından ki sınav sürecinden de bahsedelim. Sınavlar senede 2 kez yapılıyor ve farklı şehirlerde yapılıyor. Büyük şehirlerin birinde yaşamıyorsanız sınavların hangi sehirlerde yapıldığını takip etmelisiniz.

Sınavın açık olduğunu gördüğünüzde hemen e-devlet ten başvurunuzu yapın. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü kurum olarak e devletten bulup sınav başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Vesikalık resim de bilgisayarınıza indirdiğiniz bir vesikalık resmi kolayca yükleyebiliyorsunuz.

Vakıfbank’a gidip sınav harcını yatırıyorsunuz. Dekontunu saklayınız. Daha sonra sınav tarihinden bir hafta öncesinde tekrar e-devletten kurum sayfasına giriniz ve sınav giriş belgesi bölümünden çıktı alın , ve kendinizin sınava giriş için kaydının olup olmadığını teyit edin. Sınav günü direk sınav olacağınız okula gidin ve kapıda asılı isimlere bakın salon numarası ve sıra numarasını not alarak , sınav saati yaklaştığında içeri aldıklarında direk sınıfınızı bularak görevliye sıra numaranızı söyleyin. Sınava giriş belgenizi sınav günü salonda alacaksınız.

Daha öncesinde internette yayınlanan belgenin sınav giriş belgesi olmadığını sizi sınava sokabilecek resmiyette olmadığını sadece kayıt olduğunuzu görmenizi sağladığını unutmayın. Yanınızda kanıt olsun diye taşıyabilirsiniz. Amatör Telsiz Sınavı na nasıl hazırlanmalıyız der iseniz, yayınlanmış soruları çıktı alın , cevap anahtarından doğru seçenekleri işaretleyin ve bu şekilde soru cevap çalışması yapın. Aklınızda kalanlar size yetecektir.

Sınav sonucu açıklandıktan sonra dilekçe örneği ( yayınlanmış dilekçe örneğini doldurun) , vesikalık fotoğraf, ikametgah, sabıka kaydı ve vakıfbanka yatıracağınız belge ücretini ( ödeme yaparken sınav harcı yazıyor dikkate almayın , o şekilde çıkıyor bilgi belge parası yazmıyor ) onu yatırıp dekontunu da koyun. Ve belgeleri aşağıdaki adrese gönderin , nasıl göndermek isterseniz evrak kabulünü yapıyorlar. Kargo ya da ptt ile gönderebilirsiniz.

KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SEFAKÖY YERLEŞKESİ

SEYİR VE HABERLEŞME DAİRESİ BAŞKANLIĞI TELSİZ İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ TELSİZ RUHSAT İŞLEMLERİ SERVİSİ

ADRES: Beşyol Mah. İnönü Cad. No:3/1 34295 Sefaköy/İSTANBUL

Telf : 0212 425 97 29 / 0212 245 02 68

Dahili: 0212 580 98 98 -133 dahili /0216 531 40 00-4329 – 5115-5116-5150

Faks: 0212 425 97 33/0212 599 89 57 / 0212 245 02 69

E-Mail: telsizruhsat@kiyiemniyeti.gov.tr

Onlar evraklarınızı inceledikten sonra ehliyetinizi size gönderecekler.

Bir cevap yazın