Tığ işi Ajurlu Şal Yapılışı

Angora iplikle örülmüş harika bir şal modeli. Sizlere şemalı olarak vereceğiz yapılışını. Çeyiz hazırlığında olanlar için çok güzel ve kolay. Örgüye yeni başlayanlar için de zarif bir şal modeli. Çok daha faklı modeller arıyorsanız sitemizden anlatımlı şal modellerine ulaşabilirsiniz. Tığ işi şal modelleri, şiş örgü şal modelleri ve daha fazlası linkte. Şallarınız bittiğinde şal gerdirme işlemi yapabilirsiniz. Ütüye uygun olmayan iplerde bu teknik çok uygun.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Tığ İşi Ajurlu Şal Nasıl Yapılır?

Model kolay bir model. Herkes rahatlıkla örebilir. Şemayı istediğiniz uzunluğa gelene kadar tekrar ederek örebilirsiniz. Şimdi sizlere şemayı vermek istiyorum.

Şemada nokta zincir anlamına geliyor. Çizgiler ise trabzan. Çizgilere paralel çizgiler tığa kaç kez ip dolamanız gerektiği anlamına geliyor. Çizgiler üzerinde bulanan yaylar son ilmekleri birlikte ör anlamında.

1.tur : 5 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 6 zincir çekelim ve halka içine trabzan ile batalım. 3 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim.

3.tur : 6 zincir çekelim. 2. trabzan üzerine aynı yere 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekip bir sonraki trabzan üzerine 1 trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekip diğer trabzana geçelim ve aynı yere 3 trabzan yapıp son ilmeleri birlikte örelim. 3 zincir çekip son trabzan üzerine 1 trabzan ile batalım.

4.tur : 6 zincir çekelim. İlk trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Bir sonraki trabzan üzerine 1 trabzan yapalım. Sonrakine aynı yere 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekip bir sonraki trabzan üzerine 1 trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekelim ve aynı işlemleri tekrar edelim.

İlk 4 turun yapılışını sizlere anlatmaya çalıştım şemadan bakarak. Kalan kısımları sizler şemadan takip ederek örebilirsiniz. Bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Bir cevap yazın