Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı

2li Dolgulu Battaniye Nasıl Yapılır?

Tığ işi bebek battaniyesi yapılışı paylaşacağız. İkili dolgu örgü modeli yapılışı oldukça basit ama bir o kadar da güzel bir örgü yapılışı modelidir ikili dolgu örgü modelini neredeyse tüm örgü çeşitleri ile kullanabilirsiniz, sizlerde güzel bir örgü modeli keşfetmek ve yapılışını öğrenmek istiyorsanız ikili dolgu örgü yapılışı çok işinize yarayacak.

İkili dolgu örgü modeli anlatımı videolu olarak sizinle paylaştım çok kolay anlayacağınızdan ve kolayca yapabileceğinizden emin olabilirsiniz ikili dolgu örgü modeli neredeyse bütün ülkelerde kullanılan bir örgü modelidir

Şimdi örgü modelinin nasıl yapıldığına bakalım:

Malzemeler

  • 3 renk pamuklu iplik
  • 3.5 mm tığ

Battaniyeye istediğiniz sayıda zincir çekerek başlıyorsunuz. 2 sıra her ilmeğe 1 kez batarak sık iğne yapıyorsunuz. Sonra 3 zincir çekip dönüyorsunuz. Ve yanına 1 trabzan yapıyorsunuz. Fakat son ilmekleri birlikte örüyorsunuz. 1 zincir çekip 1 zincir atlayıp sıra sonuna kadar aynı şekilde örüyorsunuz.

Renk değiştirip 3 zincir çekip dönüyoruz ve ilk yuvanın içine trabzan yapıyoruz.  Son ilmekleri birlikte örerek. Zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz.

Battaniyenin yapılışı bu kadar basit. Tur tekrarı yaparak istediğiniz uzunluğa gelene kadar aynı şekilde örüyorsunuz. Her sırada renk değiştirebileceğiniz gibi 2 – 3 sırada da renk değiştirebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın