Tığ işi dalgalar modeli yapılışı

  Tığ İşi Dalgalar Örgü yapılışı -Tığ İşi Dalgalar nasıl örülür

Sizlerde tığ işinden hoşlanıyorsanız bu paylaşımım tam da sizlere göre bu tığ işi dalgalar örgü modeli yelek ve battaniye örgülerinizde güzel gözükecektir örgüde acemi olsanız bile rahatca yapabileceğiniz bir örgü modeli, şimdi gelelim modelimizi nasıl öreceğimize.

Tığ İşi Dalgalar Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modele zincir çekerek başlıyoruz.

1.tur : Tığa 3 kez ip dolayarak 8. zincir üzerine trabzan yapalım. Aynı şekilde devam ederek yanına 1 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekelim. 4. zincir üzerine tığa 3 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Yanından devam ederek 2 trabzan daha yapalım. Bu işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

2.tur : İkinci rengimize geçelim. İlk 3 yaptığımız trabzanın yanından yani 3 lü trabzan guruplarının 1. ve 2. nin arasından 1. nin bitişinden ipimizi sabitleyip 7 zincir çekelim. Tığa 3 kez ip dolayıp yanındaki ilmeğe batıp trabzan yapalım. Aynı şekilde 1 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekelim. Ve tığa 3 kez ip dolayıp diğer yuvaya geçelim ve aynı işlemi sıra sonuna kadar uygulayalım.

3.tur : Aynı renkli ipimizle devam ediyoruz. 7 zincir çekip tığa 3 kez ip doluyoruz. Ve ilk başta yaptığımız renk üzerindeki ilk yuvadan ve arkasında bulunan ikinci ipimizin üzerinden batarak trabzan yapıyoruz. Bu şekilde iç içe geçmiş oluyor.

video dada anlatımı detaylı olarak görebilirsiniz.

Tığ işi dalgalar modeli yapılışı videolu

 

 

 

Bir cevap yazın