Tığ işi Dalgalar Modeli Yapımı

Tığ işi sevenler burdamı. Çok güzel bir model hazırladık. Dalga dalga yayılan kolay bir model. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Yelek modellerine, battaniye modellerine yakışacaktır diye düşünüyorum. Çok şık şal modelleri yapabilirsiniz. Dikdörtgen şal modelleri. Farklı ve kolay örgü modelleri arayanlar videomuzu izleyebilirler. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla yapabilirler.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Tığ İşi Dalgalar Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modele zincir çekerek başlıyoruz.

1.tur : Tığa 3 kez ip dolayarak 8. zincir üzerine trabzan yapalım. Aynı şekilde devam ederek yanına 1 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekelim. 4. zincir üzerine tığa 3 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Yanından devam ederek 2 trabzan daha yapalım. Bu işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

2.tur : İkinci rengimize geçelim. İlk 3 yaptığımız trabzanın yanından yani 3 lü trabzan guruplarının 1. ve 2. nin arasından 1. nin bitişinden ipimizi sabitleyip 7 zincir çekelim. Tığa 3 kez ip dolayıp yanındaki ilmeğe batıp trabzan yapalım. Aynı şekilde 1 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekelim. Ve tığa 3 kez ip dolayıp diğer yuvaya geçelim ve aynı işlemi sıra sonuna kadar uygulayalım.

3.tur : Aynı renkli ipimizle devam ediyoruz. 7 zincir çekip tığa 3 kez ip doluyoruz. Ve ilk başta yaptığımız renk üzerindeki ilk yuvadan ve arkasında bulunan ikinci ipimizin üzerinden batarak trabzan yapıyoruz. Bu şekilde iç içe geçmiş oluyor.

Videoda ayrıntılı bir şekilde nasıl yapıldığı gösteriliyor.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

sitemizde bulabileceğiniz konu başlıkları : (kategoriler)

  • Amigurumi,  Battaniye Modelleri ve Yapılışları, Bayan Örgü Modelleri Ve Yapılışları, Örgü Panço Modelleri ve yapılışları, örgü çorap yapılışı, örgü bot patik yapılışı, örgü babet patik yapılışı, Bebek örgüleri,örgü bebek battaniyesi yapılışı, tığ işi bebek battaniyesi modelleri, tığ işi battaniye yapılışı, örgü Bebek Yelek yapılışı ve Modelleri ,  Dantel Modelleri ve Yapılışları, Dekoratif Örgü Modelleri ve Yapılışları, Dikiş & Nakış Modeller ve Yapılışları, Elişi örgüleri, Erkek Örgü Modelleri ve Yapılışları, Etamin Şemaları ve Yapılışları, Havlu Kenarı Modelleri ve Yapılışları, İğne Oyası Modelleri ve Yapılışları, Lif Modelleri ve Yapılışları, Örgü Modelleri Yapılışları ( Örgü Teknikleri), Tunus İşi Örgü Modelleri ve Yapılışları

 

Bir cevap yazın