Tığ işi Ponpon Hırka Yapılışı

Ponpon kenar yapılışını daha önce ayrıntılı bir biçimde göstermiştik. Bugün yine aynı ponponla yapılan çok şık bir hırka modeli paylaşacağız. Ponponun yapılışı daha önceki yazımızda ayrıntılı bir şekilde anlatmıştık.

Bugün tekrar bahsetmeyeceğiz. Ponponu hırka kollarında ve yaka kısmında kullandık. Sizler istediğiniz tüm örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Şal modelleri , kırlent modelleri, minderler ve battaniye modelleri yapabilirsiniz.

Ponpon Hırka Nasıl Yapılır?

Hırkanın ayrıntılı bir şekilde yapılışı yok arkadaşlar. Değişik , farklı modeller arayanlar için fikir olması açısından paylaşıyoruz. Tekrar resimli olarak ponpon yapılışını hatırlayalım.

İlk sırayı bitirdikten sonra ikinci sıraya geçiyoruz. Aşağıda bir şema göreceksiniz. Şemada sıra geçişleri gösterilmekte. Ponponlar birbiri arasına gelecek şekilde örüyoruz. Şema biraz karışık gelebilir. Ama resimleri takip ettiğinizde daha net olarak anlayacaksınız. Ve kolay bir şekilde yapacaksınız.

 

Ponponu bitirdikten sonra istediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Nasıl görünüyor. Yaka ve kol kısımlarına uygulanmış. Farklı bir uygulama olmuş. Bebek örgü modellerinde de uygulanabilir.

İlk sırayı bitirdikten sonra ikinci sıraya geçiyoruz. Aşağıda bir şema göreceksiniz. Şemada sıra geçişleri gösterilmekte. Ponponlar birbiri arasına gelecek şekilde örüyoruz. Şema biraz karışık gelebilir. Ama resimleri takip ettiğinizde daha net olarak anlayacaksınız. Ve kolay bir şekilde yapacaksınız

 

 

Bir cevap yazın