Tığ İşi Şal Modeli yapılışı Anlatımlı

     Şal nasıl örülür- tığ işi şal modeli örme anlatımı.

Tığ işi şal modeli hem kolayca yapabileceğiniz hemde şık bir model, buna benzer farklı şal modellerinin yapılışlarını ve anlatımlarını sitemizde bulabilirsiniz.

Tığ İşi Kolay Şal Nasıl Yapılır?

Olabildiğince kolay olan örgümüz . Zincir , sık iğne ve trabzandan oluşuyor. Genişliği 14 cm uzunluğu 170 cm . Yaklaşık 40 tur tekrarından oluşuyor. Sizler daha büyük ebatlarda yapabilirsiniz. Dikdörtgen şal modeli olarak yapabilirsiniz. Uzunlamasına örülen bir şal. Genişliğini ve uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • İplik
  • 4 mm tığ
  • İğne
  • Makas

Modele 322 zincir çekerek başlayalım. 2 . zincir üzerine sık iğne yapalım. Yanından devam ederek 1 tekli trabzan, 1 trabzan, 3 kez tığa 2 kez ip dolayarak trabzan, 1 trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

İkinci turda 8 zincir çekip dönelim. Ve bir önceki turda tığa 2 kez ip dolayarak yaptığımız trabzanların ortasındakine sık iğne ile batalım. 7 zincir çekip aynı şekilde diğer iki kez ip dolayarak yaptığımız trabzanın ortasındakine batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

3. turda tekrar 2. zincir üzerine sık iğne yapalım ve 1. turu tekrar edelim.

Model bu kadar basit. 2 turun tekrarından oluşuyor. Şimdi şemadan takip etmek isteyenler için şemayı veriyoruz.

Şimdi modelin bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım. Çok kolay ve

şık bir model.

Bir cevap yazın