Tomurcuklu Bebek Tulum Nasıl Örülür?

Merhaba, sizlere çok şık örgü bebe tulum modeli nasıl yapılır anlatımını paylaşacağız. Örgü tulum yaptıysanız daha önce nasıl yapıldığını bilirsiniz. Burada farklı olan askı ve ön kısmındaki güzel yaprak modelleri ve üzerindeki tomurcuklar. Yeni açacak olan çiçeklere benziyor.

Tulum modellerini bebeklere , çocuklara çok yakıştırıyorum. Çok beğeniyorum. Sizler de eminim özellikle bu örgü tulum modelini gördükten sonra bir tane örmek istemişsinizdir. Rengarenk örebilirsiniz bu modelden.

Modelin üzerindeki yapraklar kabartmalı duruyor ve kabarık duruşu onu şık yapıyor. Hazır örgü modellerinde olduğu gibi sanki makine örmüş kadar muntazam görüntü veriyor. Bu askı tarafındaki tomurcuklu yapraklar 7 ilmek başlangıç ilmek sayısı ile başlıyor ve giderek artarak devam ediyor. Önce askılar örülüyor. Sonra da tulumun pantolon kısmı örülüyor. Askılar ve ön yakada öyle güzel bir örgü modeli var ki pantolon tamamen düz örgü ve lastik örgü modeli kullanılarak örülüyor.

Tomurcuk yapraklı askılı pantolon tulum yapılışı anlatımını aşağıdaki videolu anlatımda bulacaksınız. Örmek isteyenlere kolay gelsin , giyinecek olana da sağlıklı yaşlar dilerim..

Bir cevap yazın