Tunus İşi Çapraz Örgü Nasıl Yapılır?

Tunus İşi Çapraz Örgü Nasıl Yapılır?

Tunus işi çapraz örgü modeli yapılışı oldukça basit ama bir o kadar da güzel bir örgü yapılışı modelidir tunus işi çapraz örgü modelini neredeyse tüm örgü çeşitleri ile kullanabilirsiniz, sizlerde güzel bir örgü modeli keşfetmek ve yapılışını öğrenmek istiyorsanız tunus işi çapraz örgü yapılışı çok işinize yarayacak.

Tunus işi çapraz örgü modeli anlatımı videolu olarak sizinle paylaştım çok kolay anlayacağınızdan ve kolayca yapabileceğinizden emin olabilirsiniz tunus işi çapraz örgü modeli neredeyse bütün ülkelerde kullanılan bir örgü modelidir

Şimdi tunus işi çapraz örgü modelinin nasıl yapıldığına bakalım:

 

Öreceğiniz modele göre herhangi bir tek sayıda zincir atarak başlayın. Ben örneği göstermek açısından 17 zincir çekerek başladım.

İlk sırayı normal şekilde tunus işi olarak örüyoruz. Zincirlerin içine batıp ilmek çıkartıyoruz. Ve sonra iki ilmek olarak geri şekilde örüyoruz.

Bu turda resimde gördüğünüz gibi tunuş işinde 1  dikey ilmekleri atlayıp 2. dikey ilmekten ilmek çıkartarak örüyoruz. Tığımızda iki ilmek olacak.

Şimdi örmeden atladığımız ilmeğin içinden tığı geçirip ilmek alıyoruz. Tığda 3 ilmek olacak.

Bu şekilde sıra sonuna kadar örüyoruz. Bir dikey ilmek atlayıp 2. yi ör. Daha sonra atladığın ilmeği ör.

Turu tamamladıktan sonra geri örerken aynı işi yapıyoruz. İki ilmek birlikte örüyoruz.

İstediğiniz uzunluğa gelene kadar tur tekrarı yaparak örmeye devam edin. Yine farklı bir model, yine güzel ve kolay bir model.

 

 

Bir cevap yazın