Üçlü Saç Örgüsünden Boyunluk ve Şapka Modeli ve yapılışları

Üçlü Saç Örgüsünden Boyunluk ve Şapka Modeli ve yapılışları

Merak edenlere hem üçlü burgu modeli yapılışını, hemde üçlü saç örgüsü yapılışını detaylı olarak anlatacağız. Ve bu saç örgü modeli örneğinden yapılmış çok güzel örgü boyunluk modeli ve şapka modeli göstereceğiz. Modeldeki değişim ilmek sayılarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. En az 2 + 2 + 2 saç örgü modeli olmak kaydı ile. Ayrıca sitemizde değişik örgü modellerimize de bakabilir yapılışlarını görebilirsiniz.

Saç Örgü Modelinden Şapka ve Boyunluk Nasıl Yapılır?

Saç örgüsünü yaparken ben şişe 22 ilmek attım. 2 şer kenar ilmekleri ve 18 saç örgü modeli. 2 kenar ilmeklerini ters olarak örüyoruz. Arada kalan 18 ilmeği 6 + 6 + 6 olarak değişim yapıyoruz. Aradaki sayıyı azaltabilirsiniz de çoğaltabilirsiniz de. 6 sıra olacak şekilde 1 sıra düz 1 sıra ters olarak örüyoruz. Daha sonra değişim kısmına geldiğimizde kenar ilmeklerini ördükten sonra 6 ilmeği düz örüyoruz. Diğer 12 ilmeği arkadaki ilmekleri önden olacak şekilde değişim yapıyoruz. Ve düz olarak turu tamamlıyoruz. Tekrar 6 sıra olacak şekilde 1 sıra düz 1 sıra ters olarak örüyoruz. Şimdi değişim kısmını kenar ilmekleri ördükten sonra baştaki 6 ilmeği önden , ortadaki 6 ilmeği arkadan olacak şekilde değiştiriyoruz.

Saç örgü kısmında bulunan ilmeklerin sayısını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Şapka için 126 ilmek ile başlayabilirsiniz. Saç örgü aralarına 2 ilmek ters örgü koyabilirsiniz. Boyunluk için 57 – 60 cm olacak şekilde ilmek atarak başlayabilirsiniz. Şimdi aynı modelle yapılmış en güzel örnekleri görelim.

Bir cevap yazın