Yapraklar Örgü Modeli Yapımı videolu

Yine tığ işi örgü modeli. Yine güzel bir örnek. Çok zarif bir model. Yapılışı videolu tariflerimizden. Şal modellerine, örgü fular modellerine , yelek modellerine yakışacak çok güzel bir örnek. Ajurlu bluz modeli olarak da yapabilirsiniz. Nako vals tarzı bir ip ile örülmüş. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz.

Yapılışı sizlere videoda ayrıntılı bir şekilde veriliyor. Sık iğne, trabzan ve zincirlerden oluşuyor model. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz.Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Yapraklar Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

11 in katları + 1 zincir çekerek başlıyorsunuz. 45 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Önce modeli kavrayalım. Daha sonra istediğimiz sayıda zincir çekelim.

1.tur : 2. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Daha sonra 7 zincir çekelim. 7 zincir üzerindeki 4. zincir üzerine trabzan yapalım. 3 zincir çekip alttaki zincir üzerinden 11. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : 7 zincir çekip dönelim. Tığa 3 kez ip dolayıp az önce yaptığımız 7 zincir üzerindeki yuvaya 2 , 2 örerek trabzan yapalım. Son 2 ilmeği örmeyelim. Tığa 2 kez ip dolayalım. Aynı yere aynı şekilde 1 trabzan daha yapalım. 1 kez ip dolayıp aynı yere trabzan yapalım. 1 kez ip dolayarak 2 trabzan daha yapalım. Şimdi tığda kalan tüm ilmekleri 2 , 2 örelim. Damla şeklinde bir yaprağımız oldu. Şimdi tekrar 7 zincir çekelim. 5. zincir üzerine trabzan ile batalım. 3 zincir çekelim. Sık iğne ile 2 yaprak arasındaki birleşim yerine sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Yaprak yapımı bu kadar. Kalan kısmı videodan takip ederek kolayca yapabilirsiniz. İyi seyirler.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

sitemizde bulabileceğiniz konu başlıkları : (kategoriler)

  • Amigurumi,  Battaniye Modelleri ve Yapılışları, Bayan Örgü Modelleri Ve Yapılışları, Örgü Panço Modelleri ve yapılışları, örgü çorap yapılışı, örgü bot patik yapılışı, örgü babet patik yapılışı, Bebek örgüleri,örgü bebek battaniyesi yapılışı, tığ işi bebek battaniyesi modelleri, tığ işi battaniye yapılışı, örgü Bebek Yelek yapılışı ve Modelleri ,  Dantel Modelleri ve Yapılışları, Dekoratif Örgü Modelleri ve Yapılışları, Dikiş & Nakış Modeller ve Yapılışları, Elişi örgüleri, Erkek Örgü Modelleri ve Yapılışları, Etamin Şemaları ve Yapılışları, Havlu Kenarı Modelleri ve Yapılışları, İğne Oyası Modelleri ve Yapılışları, Lif Modelleri ve Yapılışları, Örgü Modelleri Yapılışları ( Örgü Teknikleri), Tunus İşi Örgü Modelleri ve Yapılışları

Bir cevap yazın