Yazlık Bebek Elbisesi Nasıl Dikilir? Ayrıntılı Anlatımlı

Yazlık bebek elbisesi nasıl dikilir? işte bu sorunun yanıtını en kolay yazlık elbise dikilişi resimli anlatımı ile sizlere sunacağız. Dikeceğimiz yazlık elbise modeli aşağıdaki resimdeki elbisedir. İstediğiniz renkli kumaş ile dikebilirsiniz. Pamuklu bir kumaş olursa bebek cildine uygun olur öyle olmazsa pamuklu astar kumaşı ile de yumuşak bir kumaşın cilde değmesi ve teri de çekmesi sağlıklı bir elbise yapılışı olur.

 

 

Yazlık Bebek Elbisesi Nasıl Dikilir? Ayrıntılı Anlatımlı

Yazlık elbise yapımı için 2 adet etek kısmı için (skirt pieces) kumaş kesimi gerekli, back diye yazılı kısım arka kısımları elbisenin. arka üst kısmı düğme ile birleşecek. , front yazılı kısım ön kısım için kesim şekli gösterilmiş.

 

iç badisi için bebeğinize ait bir badiyi bu şekilde kesip , alt kısmını kullanabilirsiniz.

Ön ve arka kısımlar yanlardan dikilir birleştirilir askıları kesilir ve astar dikilir sonra elbisenin üst kısmınında astarı dikilir ve tüm parçalar dikilir.

Etek kısmı da büzülerek geniş bir kumaş parçasından dikilir içinin astarıu da aynı boyutta büzülerek dikilir sonra elbisenin üst kısmına monte edilir.

iç kısmına badi dikilir ve artık güzel bebişlerin kullanımına hazır yazlık astarlı elbise dikimi tamamlanmış olur. Geriye elbise ile poz vermek kalıyor..

 

 

 

Bir cevap yazın