Yıldız Örgü Modeli Çanta Örülüşü Anlatımlı

Yıldız Örgü Modeli Çanta Nasıl Yapılır?

Model için 2 katlı jüt ipi ( hasır ip ) kullanılmıştır. 5 mm tığ ile örülmüştür. Kollara destek için isterseniz kauçuk kollar kullanabilirsiniz. Goblen iğnesine ihtiyacımız olacak.

16 zincir çekerek başlıyoruz. Üzerine 15 sık iğne yapıyoruz. Son sık iğne içine aynı yere 3 sık iğne yapıyoruz. Devam ederek diğer tarafa da aynı işlemi uyguluyoruz. ( 34) . Diğer turda köşe kısımlarda 2 artış yaparak 38 sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde köşelerde artırma yaparak 86 sık iğneye kadar çıkıyoruz. 1 tur artırma yapmadan 86 sık iğne olarak örüyoruz. Tekrar artırma yaparak 98 sık iğneye çıkıyoruz. Ve 2 tur 98 sık iğne olarak örüyoruz.

Taban kısmını ördükten sonra vücut kısmı için yıldız örgü modeline geçiyoruz.

60 zincir çekerek başlıyoruz. Zincirin üzerine 58 sık iğne yapıyoruz. Son zincir içine aynı yere 4 sık iğne yapıyoruz. Diğer tarafına geçip aynı işlemi uyguluyoruz. 3 tur olacak şekilde örüyoruz. Ve kollar etrafına resimdeki gibi dikiyoruz.

Kolları çantanın üzerine diktikten sonra kullanabilirsiniz. Dilerseniz içine astar geçirebilirsiniz. Ağız kısmına fermuar dikebilirsiniz.

 

galeri :

 

 

Bir cevap yazın