Zincirli Şal Yapılışı anlatımı

Hoşunuza gidecek değişik bir şal modeli sizlerle paylaşmak istedim şal ı istediğiniz uzunluğa erişinceye kadar örüp sonrasında uç kısımlara püskül takarak sonlandırıyorsunuz,  daha farklı şal modellerimiz ve anlatımlarınıda sitemizde bulabilirsiniz.

Zincirli Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Bu örgü için elinizde kalan ipleride kulanabiliriz . Pamuklu iplikler, beğendiğiniz sevdiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Tığ içinse aldığınız iplere uygun tığ tercihi yapabilirsiniz.

 

1.tur : 4 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Daha sonra 15 zincir çekip halkanın içine batıyoruz. Bu işlemi 4 kez daha tekrar ediyoruz. 5 yaprağımız oluyor.

2.tur : 1 zincir çekip dönüyoruz. Hemen dibine ilmek kaydırma ile bağlıyoruz. Daha sonra yaprağın orta kısmına kadar zincir üzerine ilmek kaydırma yapıyoruz. 15 zincir çekiyoruz. İlk yaprağın içine batıyoruz. Tekrar 15 zincir çekiyoruz ve aynı yere bir yaprak daha yapıyoruz. 5 zincir çekip diğer yuvaya atlıyoruz. Ve 15 zincirle 2 yaprak yapıyoruz. 5 zincir çekip diğer yuvaya geçiyoruz. Bu yuvaya 15 zincirle 3 yaprak yapıyoruz. Kalan iki yuvaya ise 15 zincirli 2 yaprak yapıyoruz.

Buradada videolu olarak anlatımı görebilirsiniz

Zincirli Şal Yapılışı anlatımı videosu

 

Bir cevap yazın