Çinli Dalgalar Örgü Modeli Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız.

Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Yine harika bir model ile karşınızdayız. Çok şık bir model. Merserize iplikle çok güzel örgü bluz yapabilirsiniz. Güzel yavrularınız için çok güzel bebek örgü hırka modelleri örebilirsiniz. Çok şık örgü boyunluk modelleri yapabilirsiniz. Çok kolay bir model. Hemen 2 dakikada örneği kavrayacak  ve hemen yapacaksınız.

Çinli Dalgalar Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

 

 

İlk olarak her zamanki gibi şişe ilmek atarak başlayalım. İlk sırayı düz örgü olarak tamamlayalım. Örgünün diğer yüzüne geldiğimizde 1 ilmek düz örelim. 2. ilmeği boş olarak alalım. Bu sırayı 1 düz örgü 1 boş olarak tamamlayalım.

Bir sonraki turda ilk ilmeği düz olarak örelim. Bu turu tüm ilmekleri düz olarak örelim. Önceki turda boş olarak aldığımız ilmekler dahil hepsi düz olarak örülecek.

Örgünün diğer yüzüne geldiğimizde ilk ilmeği düz olarak örelim. 2. ilmeği de düz olarak örelim. 3. ilmeği şişe boş olarak örmeden alalım. Bu turu sıra sonuna kadar 1 düz ör bir boş al olarak tamamlayalım.

Örgü modeli bu kadar arkadaşlar. Kolay bir model ama bir o kadarda şık. Turları tekrar ederek istediğiniz uzunluğa gelene kadar örmeye devam edelim. Bu 4 turu tekrar ederek örelim.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın